OCT 29

Szkoła podstawowa - państwowa czy prywatna?
Opublikowany przez: Joanna | Tagi: nauka, szkolenia, szkoła, edukacja, toruń | Data: 2018-07-04

Obecnie w Polsce występują dwa rodzaje szkół podstawowych - placówki państwowe oraz obiekty prywatne.

Największa ilość osób dorosłych decyduje się na posłanie swoich pociech do tych pierwszych instytucji, za które nie trzeba nic płacić. 
Czy jednak państwowe szkoły podstawowe w Toruniu będą równie dobre dla dziecka co te prywatne? A może jednak ta naprawdę są one bardziej wartościowe od uczelni, za które trzeba płacić? Główną zaletą prywatnych instytucji może być to, że nie przyjmują one zbyt wielu uczniów. 
Klasy takich szkół składają się zazwyczaj maksymalnie z kilkunastu, a często i nawet z kilku dzieciaków. Tak mała grupa pozwala nauczycielowi jeszcze lepiej panować nad wszystkimi nastolatkami. Może on z powodzeniem zająć się każdym z nich z osobna, odkryć jego talenty i ułatwić mu całą edukację. Mogłoby się wydawać, że możliwość zdobywania wiedzy w niewielkiej grupie jest czymś dobrym, jednak same dzieci traktują to nieco inaczej. 
Dla nich prywatna szkoła podstawowa nieraz staje się więzieniem, przez które nie są w stanie nawiązywać nowych znajomości, a tym bardziej i przyjaźni. W takich placówkach rywalizacja jest czymś zupełnie normalnym, dlatego dzieci skupiają się wyłącznie na tym, by pokonywać swoich rówieśników. Nie chcą sobie wzajemnie pomagać i tracą przez to coś bezcennego - dzieciństwo pełne przyjaźni, życzliwości oraz radości. 
Wybór prywatnej szkoły podstawowej nie zawsze jest więc najlepszą decyzją, jaką można podjąć dla swojego dziecka. Najlepiej zatem porozmawiać po prostu ze swoją pociechą o tym, czego ona oczekuje od swojej przyszłej placówki edukacyjnej i na czym sama chciałaby się skupić - jesteśmy przekonani, że wybierze Szkołę Podstawową Modern Academy

Oto co uchwycił nasz reporter

nauka

szkolenia

szkoła

edukacja

toruń

Twój komentarz