OCT 29

Nauka gry w szachy – dlaczego warto zapisać się na
Opublikowany przez: Krzyś | Tagi: szachy, szkoła, edukacja | Data: 2018-01-10

Moda na karty, brydża czy szachy powraca! Podpowiadamy, dlaczego warto zapisać się na kurs szachowy – lista zalet jest imponująca! Sprawdź, dlaczego warto w nie grać!

Od 1 września 2017 roku elementy szachów są w podstawie programowej dla szkół podstawowych. Oznacza to, że można je organizować w każdej szkole w ramach edukacji wczesnoszkolnej. Warto zapisać dziecko na szachy, gdyż zyska i rozwinie wiele umiejętności. Naukę mogę rozpocząć już nawet przedszkolaki! Szczegóły znajdziesz na stronie m.in. European Chess School: http://www.szkolaszachowa.pl

Jeśli Twoje dziecko przesiaduje całe dnie przed telewizorem albo nie potrafi oderwać się od komputera, zaproponuj mu szachy. To bardzo pobudzająca do myślenia gra, która poprzez zabawę wiele uczy! Zmobilizuj swoją pociechę do gry w szachy, a szybko zobaczycie, że wpłynie to pozytywnie także na osiągane przez nią wyniki w szkole.

Szachy słyną jako królewska gra, gdyż dawniej różni królowie i władcy grali w nią, aby nauczyć się przewidywać ruchy przeciwnika. Jednak szachy mają znacznie więcej korzyści edukacyjnych, m.in. uczą logicznego myślenia i przezwyciężania porażki, poprawiają pamięć i koncentrację, skupiają uwagę, mogą doprowadzić do wzrostu ilorazu inteligencji, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, a także sprawiają, że dziecko zyskuje pewność siebie.

Trzeba też pamiętać, że uczą trudnej sztuki przegrywania, co jest niezwykle istotne w późniejszym życiu, zarówno w szkole, na studiach, jak i w pracy zawodowej. Ponadto partia szachów to świetny sposób na odstresowanie się oraz zabawę w gronie znajomych lub rodziny.

Oto co uchwycił nasz reporter

szachy

 szkoła

 edukacja

Twój komentarz